Меню Закрити

СТОМАТОЛОГІЯ ДЛЯ ВАГІТНИХ

Здорова мама – здорова дитина. Це правило може бути застосовано і до стану здоров’я зубів і порожнини рота. 

Як вагітність впливає на стан зубів?

У кожної жінки вагітність протікає по-різному. У цей особливий період змінюється гормональний фон, порушуються обмінні процеси в організмі, змінюється кислотність в порожнині рота. Крім того, майбутня мама може недоотримувати необхідні вітаміни і мінерали. Все це впливає і на стан зубів і ясен. Часто можуть загострюватися хронічні хвороби, з’явитися запалення, карієс, і як наслідок – зубний біль.

Саме через зміни гормонального фону у жінок частіше за все розвивається так званий “гінгівіт вагітних”.
Чому це відбувається? Через набряк слизової оболонки збільшуються міжзубні сосочки, створюючи прекрасні умови для скупчення зубного нальоту і життєдіяльності мільйонів мікроорганізмів, формуються ясенні кишені, які при відсутності лікування і профілактики можуть стати кістковими. В цьому випадку, гінгівіт переходить в пародонтит, при якому є ризик отримати рухливість, а пізніше –  і втрату зуба.

Гінгівіт вагітних найчастіше з’являється на 8-12 тижні вагітності і характеризується набряком слизової оболонки навколо зубів, хворобливістю, кровоточивістю не тільки під час чистки зубів, але і під час їжі, неприємним запахом з рота. Слизова набуває червоного або синюшного кольору (в нормі – блідо-рожева).
Залежно від форми гінгівіту стоматолог обов’язково призначить відвідування гігієніста для зняття назубних відкладень і нальоту.

НАШІ ПОСЛУГИ

КОНТАКТИ