Меню Закрити

Зубна коронка

Зубна коронка являє собою незнімний зубний протез у вигляді невеликого ковпачка, завдяки якому вдається відновити форму і розмір зуба, його функціональність і естетичний вигляд. Встановлена ​​коронка повністю покриває всю частину зуба від лінії ясен і над нею. Як правило, потреба у встановленні коронки з’являється в ситуаціях, коли частина природного зуба зруйнована більш, ніж на 50%. У таких випадках коронки на зуби стають оптимальним рішенням проблеми. 

Зубні коронки: рекомендації по вибору

При виборі виду коронок має значення, яка група зубів потребує покриття коронками.

Для зубів, що знаходяться в зоні посмішки, рекомендується підбирати коронки, здатні максимально відповідати природним зубам. Сучасна стоматологія дозволяє проводити встановлення не тільки надійних, але і естетичних ортопедичних конструкцій. Наприклад, коронка на зуби з прес-кераміки або діоксиду цирконію буде природно виглядати і максимально підійде до інших зубів.

Для жувальної групи важливо підбирати конструкції, що відрізняються міцністю: металокерамічні (більш бюджетний варіант) або оксидно-цирконієві (найбільш міцні та біосумісні з усіх існуючих видів на сьогоднішній день).

Рішення про те, яку коронку встановити, краще приймати після консультації з лікарем. Що стосується переваг матеріалів протезування, то відзначимо конструкції з безметалевої кераміки: вони чудово виглядають, без найменшої похибки підходять за кольором, відповідають фактурі і прозорості природної зубної емалі і витримують значні жувальні навантаження.

Протезування на імплантатах

Протезування на імплантатах починається після їх приживлення. Для відновлення коронкової частини зуба до імплантату прикріплюється абатмент, а до нього – коронка (при втраті одного зуба) або мостоподібний протез (при втраті декількох зубів). Протезування на імплантатах є фізіологічним і довготривалим методом заміщення одного, декількох або всіх втрачених зубів. Цей метод дозволяє уникнути знімних зубних протезів.

Корисна інформація:

Якщо первинна стабілізація зубного імплантату в кістці достатня, то навантажити його протезом можна відразу в день операції. В іншому випадку імплант ушивається під яснами, і відводиться час на його зміцнення в кістці (2-8 міс.)

Існує два види коронок на зубних імплантатах: гвинтові і цементовані.

Гвинтова коронка фіксується до імплантата за допомогою гвинта, що проходить через наскрізний отвір, який закривається фотополімерним матеріалом. Основною перевагою такої коронки є можливість її зняти і провести ревізію. Цементовані коронки фіксуються за допомогою спеціального цементу. Вони більш естетичні, але при цьому немає можливості їх зняти на час огляду.

Безметалеві коронки

Діоксид цирконію – цей матеріал міцніший за більшість металів, які застосовуються у стоматології, і є максимально біосумісним і точним. Безумовно це впливає на вартість (ціна залежить від складності конструкції), але на даний момент ця технологія є максимально конкурентною металокераміці і в майбутньому витіснить останню з ринку в бюджетному сегменті.

Максимально популярною сучасною методикою є так звана пресована кераміка (ціна на керамічні коронки обмовляється індивідуально). Досить великий спектр можливостей даної технології дозволяє застосовувати її як в передній, так і в бічній ділянці. Коронки можуть виготовлятися як в повний анатомічний розмір з подальшим розфарбуванням, так і за методикою виготовлення пресованого керамічного ковпачка з подальшим нашаруванням керамічної маси різних кольорів і прозорості. У другому випадку ми отримуємо можливість при максимальній міцності майбутньої коронки отримати естетичний результат, що задовольняє більшість естетичних потреб.

Безметалеві коронки – верх естетичної досконалості! Вони дуже схожі на натуральну зубну емаль, але головне – вони міцні і реагують на зміну освітлення точно так, як і рідні зуби.

Дві додаткові переваги безметалових оксидно-цирконієвих коронок:

Високий ступінь міцності

Навіть при невеликій товщині коронки вона є досить міцною.Саме тому його можна використовувати для відновлення жувальних зубів. Ціна на оксидно-цирконієві коронки (Львів) залежна від ряду факторів, тому прораховується індивідуально.

Довгий період експлуатації

  • Висока біосумісність та стійкість до формування мікробної біоплівки сприяє щільному приляганню ясен, а значна стійкість до стирання під впливом жувальних навантажень забезпечує незмінність правильної анатомічної форми протеза, що дозволяє експлуатувати коронку впродовж десяти років і більше. При цьому рекомендується відвідувати кабінет стоматолога з метою проходження процедури професійної гігієни два рази на рік.

Кераміка на рефракторі

Окрім пресованої кераміки існує також методика створення безметалевих керамічних коронок і вінірів на вогнетривких моделях – так звана методика рефрактора. Вона дозволяє створити досить точну реставрацію з максимальною естетикою. Практично завжди роботи на рефракторі перевершують за красою і природністю пресовану кераміку.

Основним складним моментом для впровадження цієї технології є потреба  дуже високого рівня роботи зуботехнічної лабораторії. Подібні протези виготовляються далеко не всіма зубними техніками через їх складність. Зазвичай таку роботу здійснюють майстри-техніки екстра класу. Безметалеві керамічні коронки (ціна обговорюється індивідуально) і вініри на рефракторі вимагають великих часових і фінансових витрат, так як є повністю продуктом ручної праці.

Безметалова кераміка: плюси і мінуси

Повна сумісність з людським організмом: не мають негативного впливу на шлунково-кишковий тракт, не викликають алергічні реакції;

Гістологічні дослідження підтверджують повну безпеку безметалевої реставрації;

Точна імітація природних зубних тканин;

Гігієнічність: гладка поверхня безметалевої кераміки перешкоджає утворенню біоплівки.

Що ж стосується недоліків, то відзначимо найбільш істотний – відносно висока вартість. Безметалева керамічна коронка (1 шт.) обійдуться Вам приблизно в 5 тисяч гривень + витрати на діагностування і можливий цифровий прогноз.

ПОСЛУГАЦІНА
Консультація
Лікування металевими брекетами (одна щелепа)19200 грн
Лікування керамічними брекетами23400грн
Лікування лінгвальними брекетамивід 3500грн

НАШІ ПОСЛУГИ

КОНТАКТИ