Меню Закрити

ПАРОДОНТОЛОГІЯ

Найпоширенішими хворобами тканин пародонту є запальні процеси: гінгівіт (ураження поверхневих ділянок, при якому з’являєтьмя кровотеча) та пародонтит (виражене поширене запалення з появою рухливості зубів), який до недавнього часу у побуті називали пародонтозом.

Першою ознакою розвитку пародонтиту прийнято вважати кровоточивість ясен. Основна підступність цього захворювання в тому, що воно може не доставляти хворобливих відчуттів і протікати на початкових стадіях практично непомітно для неозброєного ока людини. У початковій стадії захворювань пародонту в запальний процес втягнуті лише ясна (гінгівіт). Якщо своєчасно не почати медикаментозне лікування пародонтиту і не зробити терапевтичні заходи для усунення зубного каменю (SRP-терапію), захворювання стає причиною руйнування тканин, які фіксують зуби. Занедбаність захворювання провокує проблеми  більш серйозного характеру, які можуть призводити до випадання зубів.

Основні причини появи пародонтиту

Пародонтит не з’являється у людини миттєво, а розвивається поступово. Головна причина виникнення захворювання – неякісна гігієна порожнини рота. Чим краще Ви доглядаєте за зубами і яснами, тим більше вірогідності, що лікування ясен Вам не знадобиться: вони і так будуть залишатися здоровими. Відвідуйте стоматологічний кабінет один раз на півроку з метою професійної гігієни порожнини рота. Навіть щоденна дворазова чистка зубів не є гарантом відсутності зубного каменю у важкодоступних зонах. Трапляється і так, що камінь може утворюватися при тривалому прийомі лікарських препаратів. Якщо вчасно його не усунути, він стає причиною гінгівіту та  пародонтиту.

Куріння – досить поширена причина

Ще одна поширена причина захворювання – куріння:компоненти тютюнового диму руйнують судини. Слизова оболонка порожнини рота характеризується більш високим ступенем проникності в порівнянні з шкірою. Нікотин, що міститься в сигаретах, сприяє скупченню і активному розмноженню хвороботворних бактерій. Саме тому курці частіше мають назубні відкладення.

Факт! У людей, які викурюють від однієї і більше пачок сигарет в день, в 6 разів вище ризик розвитку пародонтиту та інших стоматологічних захворювань – гінгівіту, стоматиту.

Також  причиною розвитку захворювання може стати брак вітамінів.Через дефіцит вітамінів в організмі може розвинутися пародонтит. Щоб убезпечити себе від захворювання в щоденний раціон потрібно включити продукти харчування, що містять вітамін А, В і С, а також кальцій.

Нерідко пародонтит з’являється як наслідок неправильного харчування. Мала кількість свіжих фруктів, овочів, продуктів з вмістом кальцію в раціоні стає причиною того, що внутрішні органи не отримують необхідну кількість вітамінів і мінералів. Тому кісткова тканина зубів починає піддаватися виснаженню.

Симптоматика захворювання

Перша стадія пародонтиту не викликає відчуття дискомфорту, але людина вже може бачити кровотечу з ясен і відчувати невеликий біль в яснах. Важливо не ігнорувати ці прояви, а відразу ж відвідати стоматологічний кабінет.

Серед основних симптомів пародонтиту:

 • Кровоточивість ясен;
 • Дискомфорт під час прийому їжі;
 • Застрягання їжі під яснами;
 • Підвищена чутливість і рухливість зубів (на запущених стадіях, коли спостерігається втрата кісткової тканини)
 • Набряк і почервоніння ясен;
 • Неприємний запах з рота.

Якщо Ви помітили хоча б одну з цих ознак захворювання, необхідно негайно звернутися за допомогою до лікаря і почати ефективне лікування гінгівіту (пародонтиту).

Більш докладно про стадії розвитку захворювання:

 1. Перша

Пацієнт не скаржиться на больові відчуття. У рідкісних випадках може спостерігатися редакція на прийом гарячої / холодної їжі. Перша стадія розвитку пародонтиту лікується найбільш легко і швидко.

 1. Друга

Коли хвороба досягає цієї стадії розвитку, у пацієнта може спостерігатися оголення шийок зубів (від 4 до 6 мм). Прийоми їжі супроводжуються гострими больовими відчуттями.

 1. Третя

Найважча стадія захворювання. У хворого спостерігається виражена рухливість зубів, а пережовування їжі спричиняє гострий біль. Спостерігається руйнування кісткової тканини.

Особливості лікування захворювання

У кожному випадку лікування залежить від ступеня занедбаності захворювання. Найбільш ефективний метод нехірургічного лікування пародонтиту – SRP (Scaling and Root Planing) терапія, що дозволяє якісно усувати над’ясенні та підясенні камені. Також для лікування захворювання призначається прийом системних антибіотиків (ліки для лікування ясен). Пацієнтам, які страждають від прояву агресивної форми пародонтиту, прийом антибіотиків може призначатися разом з терапією SRP. Але найголовніше – після початку лікування необхідно нормалізувати щоденну гігієну порожнини рота ( дворазова чистка зубів з використанням відповідної (за рекомендаціями стоматолога) пасти та щітки, йоршиків, нитки, ополіскувача) і здійснювати обов’язкову професійну чистку зубів один раз на півроку.

Лікування гінгівіту

Гінгівіт – запальний процес, який стосується тканин пародонту і слизової оболонки ясен. Лікування гінгівіту призначається залежно від форми захворювання: може бути гостра або хронічна.

Найбільш поширені причини розвитку хвороби:

 • ігнорування правил гігієни;
 • карієс;
 • некоректні пломби з нависаючими краями;
 • вплив лікарських препаратів;
 • куріння.

Лікування захворювання здійснюється тільки після того, як доктор діагностує причини його виникнення. В цілому, алгоритм лікування схожий з лікуванням пародонтиту. Як і інші захворювання пародонту, гінгівіт не можна лікувати самостійно. Неправильні заходи можуть стати причиною погіршення стану. Більш того, не потрібно купувати ліки для лікування ясен, керуючись рекомендаціями фармацевтів в аптеці або думкою знайомих. Довіряйте своє здоров’я професійним фахівцям.

Лікування гінгівіту і пародонтиту в нашій клініці здійснюється з можливістю залучення всіх необхідних фахівців: терапевта, ортодонта і хірурга). Саме ж лікування відбувається за допомогою кращого в світі інструментарію Hu-Friedy.

Комплексне лікування гінгівіту та інших захворювань здійснюється в індивідуальному підході до складання плану лікування і вибору препаратів. Звертаючись в нашу клініку, Ви будете більш детально знати план лікування вже під час первинного огляду у лікаря. Для точного діагностування захворювань тканин пародонта проводиться візуальний огляд, вимірювання кишень навколо кожного зуба (зондування) а також рентгенологічне обстеження. Саме завдяки знімкам і зондуванню вдається діагностувати ступінь руйнування кісткової тканини і оцінити глибину пародонтальних кишень. Далі призначається ультразвукове і терапевтичне лікування. Якщо у хворого спостерігається складна стадія розвитку захворювання, може призначатися прийом антибіотиків.

Чому обирають нас?

 • Правильна діагностика з обов’язковим вимірюванням глибини пародонтальних кишень і складанням пародонтальної карти на всіх етапах лікування;
 • можливість залучення всіх необхідних для лікування фахівців в рамках однієї клініки;
 • пріоритет на збереженні зубів, а не на заміну їх на дентальні імплантати;
 • робота кращими в світі інструментами  для лікування і діагностики пародонтиту;
 • індивідуальний підхід до вибору ліків;
 • корекція домашнього догляду за порожниною рота.

Що буде, якщо не лікувати захворювання пародонту?

У тривалій перспективі пародонтит спровокує осідання м’яких і твердих тканин навколо зубів з високою ймовірністю втрати і самих зубів.

Захворювання простіше запобігти, ніж лікувати. Профілактикою пародонтиту або гінгівіту є правильна щоденна гігієна порожнини рота. Але якщо проблема вже є – не відкладайте лікування ясен на потім. Запишіться на прийом до лікаря-пародонтолога.

Пародонтологічне лікування відрізняється глибиною і кількістю необхідних процедур, часто супроводжується прийомом антибіотиків і проведенням хірургічних клаптевих операцій. Чим раніше пацієнт звернеться до лікаря, тим простіше буде вилікувати захворювання.

У нашій клініці лікування захворювань тканин пародонта проводиться згідно з європейськими протоколами. Залежно від тяжкості захворювання складається індивідуальний план лікування, призначаються препарати для лікування пародонтиту.

ПОСЛУГАЦІНА
Терапевтичне лікування пародонтитувід 2900грн
Пластичне закриття рецесії3500грн
Пластика вуздечки (язика,губи)1300грн
Хірургічне лікування пародонтиту (клаптева операція)від 6100грн

НАШІ ПОСЛУГИ

КОНТАКТИ