ОРТОДОНТІЯ. БРЕКЕТ – СИСТЕМИ
Брекети являють собою пристрої (замки) які фіксуються за допомогою спеціального матеріалу (дуже схожого на той, що використовується при реставрації зуба) на зовнішню або на внутрішню поверхню зуба ( залежно від клінічної ситуації).
Брекети мають пази, в які вставляється ортодонтична дуга з пам’яттю форми. Дуга фіксується до брекетів за допомогою еластичних або металевих лігатур (гумок або дротів), або ж вбудованого в сам брекет замка, який утримує дугу.
Види брекетів:
-Естетичні і металеві.
-Лігатурні і самолігуючі.
-Лінгвальні (на язиковій поверхні) і вестибулярні (на губній/щічній поверхні)
Головні особливості брекет-систем
Естетичні брекети бувають керамічні та сапфірові, їх практично непомітно на зубах, але вони менш міцні ніж металеві. Металеві ж навпаки, мають підвищену міцність, але більш помітні. Лігатурні брекети фіксуються за допомогою еластичних лігатур (гумок), які вимагають заміни щомісяця протягом усього лікування.
У самолігуючі брекети вбудований спеціальний замок, що утримує дугу. Перевага таких брекетів полягає в тому, що пацієнтові потрібно рідше відвідувати лікаря-ортодонта (приблизно один раз в 1,5-2 місяці). Сила тертя між металом і металом та металом і гумою неоднакова, тому при використанні самолігуючих брекетів, зуби “ковзають” по дузі швидше.
Лінгвальні брекети бувають лігатурні і самолігуючі. Їх зовсім не помітять оточуючі, так як вони фіксуються на зуби з язичного боку. З недоліків – дороговизна, порушення вимови деяких звуків.
Вибір тієї чи іншої системи брекетів залежить від клінічної ситуації і, звичайно ж, побажань пацієнта. Але варто пам’ятати, що брекети – це лише інструмент в руках лікаря.
Найбільш поширені міфи про брекет-системах
Міф 1. Брекети псують зуби. Псують зуби не брекети, а наліт, який накопичується навколо них. При носінні брекетів значно погіршується гігієна ротової порожнини. Тому пацієнт повинен більш уважно стежити за цим, відвідувати лікаря-гігієніста не 1 раз на півроку, як зазвичай, а 1 раз в 3 місяці. В ідеалі чистка зубів повинна проводитися після кожного прийому їжі. Якщо дотримуються всі ці пункти, то після зняття брекет-системи, Ви отримаєте потрібний ефект від вирівнювання зубів без ускладнень.
Міф 2. Брекети ставлять тільки дітям і підліткам. У дорослому віці брекети, крім естетики посмішки, можуть допомогти в створенні умов для імплантації, протезування та гігієнічного обслуговування. Адже поки є зуби, оточені кістковою тканиною, ми зобов’язані створювати оптимальні умови для їх тривалої служби. А нерівно розташовані зуби в будь-якому віці очищаються погано …
Відмова від ортодонтичного лікування може з часом привести до неприємних наслідків. До їх числа відносяться головний біль, біль в скронево-нижньощелеповому суглобі, проблеми з яснами, руйнування зубів і їх стирання, проблеми з травленням.
Медичні показання для установки брекетів:
-викривлення зубного ряду
-великі проміжки між зубами (треми, діастеми)
-скупченість зубів
-порушення функції жування
-нерівномірний розвиток щелеп
-аномалії прикусу
Що потрібно зробити попередньо:
-консультація лікаря-ортодонта, гнатолога.
-професійна гігієна
-дані рентгенологічних досліджень (ТРГ, ОПТГ)
-виготовлення діагностичних моделей
Брекет системи фіксуються тільки на попередньо вилікувані зуби і після проведення професійної гігієни ротової порожнини.
ПОСЛУГА | ЦІНА |
---|---|
Консультація | |
Лікування металевими брекетами (одна щелепа) | 19200 грн |
Лікування керамічними брекетами | 23400грн |
Лікування лінгвальними брекетами | від 3500грн |
НАШІ ПОСЛУГИ
КОНТАКТИ
м. Львів,
вул. Коперніка, 62/1
Тел./факс: (032) 238 70 72
Тел./моб: +38 (067) 781 83 85
E-mail: Dantustu@gmail.com