Меню Закрити

Ендодонтія

Ендодонтія є частиною стоматології, що стосується складної внутрішньої структури зуба. Грецьке слово «ендодонтія» буквально означає «всередині зуба» і має на увазі пульпу зуба (судинно-нервовий пучок) та прилеглі ділянки.

Ознаки та симптоми ендодонтичних проблем:

 • запалення і болючість ясен;
 • чутливість зубів на холодну і гарячу їжу;
 • біль під час жування та відкушування їжі;
 • зміна кольору зуба;
 • незрозуміла біль в прилеглих лімфатичних вузлах;

Причини, за якими Вам потрібне ендодонтичне лікування:

 • карієс досяг пульпи зуба;
 • розвиток інфекції всередині зуба чи кореня;
 • пошкодження чи травма зуба.

Ендодонтичне лікування включає:

 • екстирпацію (повне видалення) пульпи зуба;
 • чистку пульпової камери та кореневих каналів;
 • формування каналів;
 • пломбування каналів.

На лікування в стоматологічній клініці нам необхідно від одного до трьох відвідувань. Перш за все стоматолог проводить огляд зуба (при необхідності з використанням рентген-дослідження), для того, щоб визначити чи пошкоджена пульпа. Якщо прийнято рішення провести лікування кореневого каналу, лікар через коронку зуба відкриває пульпову камеру. Кореневі канали чистять, розширюють і формують для майбутнього пломбування. Для знезараження і попередження інфікування в очищену пульпову камеру вводять лікувальні речовини. На час їхньої дії отвір в коронці зуба лікар закриває тимчасовою пломбою.

При поширеному інфікуванні пульпи стоматолог може залишити порожнину зуба відкритою на кілька днів для дренажу. Для того, щоб допомогти організму впоратися з інфекцією, яка поширюється за межі зуба, можуть бути призначенні антибіотики або інші медикаменти.

На наступній стадії лікування тимчасову пломбу видаляють. Пульпову камеру і кореневі канали заповнюють пломбувальним матеріалом для попередження повторного попадання бактерій в канал. На кінцевій стадії лікування структура, функції і зовнішній вигляд зуба відновлюють реставрацією або штучною коронкою зуба.

Правильно вилікований ендодонтичним методом і відновлений зуб може функціонувати все життя.

Безумовно, одним з найскладніших видів стоматологічних послуг є лікування зубних каналів. Недоступність візуального контролю, безліч варіантів будови зубних каналів – саме ці фактори ускладнюють роботу стоматолога. У процесі лікування зубних каналів наші фахівці використовують високоточний мікроскоп Carl Zeiss, який дозволяє значно збільшити ефективність лікування.

Переваги ендодонтичного лікування зубів за допомогою  мікроскопа полягають у високій точності роботи стоматолога. Мікроскоп дозволяє стоматологу розгледіти найдрібніші нюанси зубних каналів. Це особливо важливо в тих випадках, коли зубні канали складної форми або вже піддавалися лікуванню і є необхідність видалити зламані інструменти і мікроскопічні частинки пошкоджених тканин та зберегти при цьому неушкоджені ділянки.

За допомогою мікроскопа Carl Zeiss процес пломбування каналів відбувається максимально ефективно. Уже на етапі пломбування вдається виключити ймовірність появи мікроскопічних порожнин і, як наслідку, – появи в цих місцях бактерій, які з часом можуть звести всі зусилля стоматолога нанівець і привести до втрати зуба.

Процес лікування зубних каналів зачіпає внутрішню частину зуба, в якій знаходиться пульпа. Мета такого лікування – повне відновлення функцій, характерних для здорових зубів.

ПОСЛУГАЦІНА
Первинне лікування2000 грн
Вторинне лікування2500 грн
Видалення уламка інструмента із кореневого каналувід 1900грн
Мікрохірургія коренів (резекція)від 5800грн

НАШІ ПОСЛУГИ

КОНТАКТИ