Меню Закрити

ДИТЯЧА СТОМАТОЛОГІЯ

За кожен тимчасовий зуб варто боротися до кінця. Адже вони повинні виконувати ряд функцій:

  • Жувальна – гармонійний ріст і розвиток всього організму безпосередньо залежить від якості харчування. Щоб в майбутньому не було проблем з прикусом, до зміни зубів повинні дожити всі тимчасові зуби, які щодня повинні пережовувати тверду їжу для стимуляції росту щелеп. А як зможе їсти дитина, коли у неї будуть хворіти зуби?
  • Естетична (вона ж психологічна) – з раннього віку діти розвивають свою індивідуальність і прагнуть бути лідерами в колі своїх друзів. А карієс молочних зубів стає причиною небажання дитини спілкуватися з однолітками. Дитина просто починає соромитися в компанії друзів.
  • Фонетична – рання втрата зубів або неправильне їх положення можуть спотворювати вимову деяких звуків, через що дитина може почати комплексувати.

Перші ознаки карієсу у дітей

Першим тривожним дзвіночком про необхідність лікування карієсу молочних зубів у дитини може стати (на початковому етапі) поява невеликих темних плям на емалі. Згодом вони будуть ставати все темнішими і темнішими.

Цікаво знати! Темні плями на зубній емалі – свідоцтво хронічного процесу, який протікає більш повільно. Білі плями говорять про те, що процес утворення карієсу протікає в гострій формі і буде блискавично прогресувати.

Якщо не звернутися до стоматолога за допомогою, коли карієс розвинений на стадії плями, він починає помякшувати зубну емаль і робити її більш проникливою . На цьому етапі діти можуть відчувати біль, приймаючи в їжу холодні і гарячі продукти харчування.

Каріозна порожнина утворюється на етапі розвитку “середнього карієсу”. Виявити її можна неозброєним оком. З  часом вона буде тільки збільшуватися, поки не призведе до повного руйнування зуба.

Останній етап – глибокий карієс: спостерігається ураження не тільки емалі, але і пульпи.

Якщо дитині вчасно не надати стоматологічну допомогу, карієс стає причиною запалення пульпи і безлічі ускладнень.

Чим відновлюють молочні зуби?

На сьогоднішній день в більшості випадків зуби у дітей реставрують фотополімерним композитним матеріалом (таким ж, як і постійні зуби). Для більш тривалої служби реставрацій у дітей також застосовують ізолюючу систему коффердам¸ але зі спеціальними кламерами (затискачами) для молочних зубів.

Що буде, якщо не лікувати зуби у дітей?

Ускладнення від карієсу можуть бути різними – від запалення нерва (пульпіт), що вимагає більш складного лікування, до формування флегмон (гнійних вогнищ) і передчасного видалення зубів. В останньому випадку, місце в зубному ряді від поруч розташованого молочного зуба необхідно буде утримувати до появи постійного аналога, так як його можуть зайняти сусідні зуби і для постійного не вистачить місця.

Коли варто звернутися до стоматолога?

Не варто чекати, коли Ви помітите у свого малюка дірочку в зубі. Лікар стоматолог побачить карієс на більш ранніх стадіях, які не потребують складних маніпуляцій. Навіть якщо все в порядку, то контрольні огляди і професійна гігієна кожні 6 місяців – це необхідний мінімум для здорових зубів і красивою посмішки на все життя.

Пам’ятка для батьків!

  • Кращий спосіб запобігти розвитку карієсу – завчасна профілактика!
  • Слідкуйте за якістю щоденної гігієни порожнини рота дитини;
  • Відвідуйте з дитиною дитячий стоматологічний кабінет один раз на півроку, не ігноруйте професійну гігієну зубів для дітей;
ПОСЛУГАЦІНА
Лікування карієсу молочних зубіввід 600грн
Лікування коренів молочних зубіввід 880грн
Видалення молочного зубавід 500грн

НАШІ ПОСЛУГИ

КОНТАКТИ